Off Road, Porady

AM RACING PODPOWIADA: JAK DOBRAĆ MANETKI

0 809

Odwiecznym problemem przy zawodniczej, jak i amatorskiej jeździe są odciski na dłoniach spowodowane, chociaż by długą jazdą. Jednym z elementów, które mogą w pewnym stopniu zniwelować lub wyeliminować tzw. odcisk są manetki. Naszym zdaniem manetki odgrywają ważną role w prowadzeniu naszego motocykla. To one przyczyniają się do pewnego uchwytu, co przekłada się na jakość jazdy – prowadzenie.

renthal_manetki-amracing3

Na podstawie oferty firmy Renthal chcielibyśmy przedstawić poszczególne typy manetek oraz krótko je opisać. W swojej ofercie Renthal rozróżnia trzy typy struktur manetek: diamond, diamond/waffle oraz full waffle.

Diamond – cała powierzchnia manetek pokrywa wystającymi małymi „diamencikami”. Manetki tego typu zapewnią nam dobry uchwyt, mniejszą podatność tworzenia się bąbli/odcisków na dłoni. Wadą tego typu manetek jest bardzo słabe trzymanie, gdy między manetkę, a rękawicę dostanie się woda lub błoto.

Diamond/waffle – jedna powierzchnia manetek pokryta jest wystającymi małymi „diamencikami” zaś druga tzw. kratką przez co zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania bąbli/odcisków na dłoni (należy pamiętać, iż tzw. diamenciki muszą być skierowane od strony dłoni). Manetki tego typu zapewnią bardzo dobre trzymanie i pewny uchwyt nawet, gdy dostanie się pomiędzy dłoń, a rękawiczkę woda czy błoto. Manetki polecane są przez zawodników AM Racing Team.

Full waffle – cała powierzchnia manetek pokryta jest wystającą kratką. Manetki te zapewnią nam dobry uchwyt, ale mogą przyczynić się do tworzenia bąbli/odcisków na dłoni. Ogromną zaletą tego typu manetek jest bardzo dobre trzymanie, gdy między manetkę, a rękawicę dostanie się woda lub błoto.

Po wybraniu odpowiedniego typu manetki możemy się skupić na dobraniu twardości. Renthal w swojej ofercie posiada manetki jedno warstwowe – miękkie, średnio twarde, twarde oraz dwu warstwowe.

renthal_manetki-jednowarstwowe-amracing3

Manetki jedno warstwowe – miękkie:
Pochłanianie drgań – bardzo dobre
Wytrzymałość – dobra
Wchłanianie – bardzo dobre

Manetki jedno warstwowe – średnio twarde:
Pochłanianie drgań – dobre
Wytrzymałość – najlepszy stosunek wytrzymałości oraz pochłaniania drgań
Wchłanianie – bardzo dobre

Manetki jedno warstwowe – twarde:
Pochłanianie drgań – dostateczne
Wytrzymałość – bardzo dobra
Wchłanianie – dobre

renthal_manetki-dwuwarstwowe-amracing3

Manetki dwu warstwowe – to naszym zdaniem najlepszy rodzaj manetek. Ich budowa to twarda konstrukcja wewnętrzna oraz miękka zewnętrzna dla zwiększenia pochłaniania drgań. Wadą może być wyższa cena oraz ewentualne szybsze ścieranie się materiału w miejscu uchwytu z powodu zastosowania miękkiej mieszanki. Manetki rekomendowane przez nasz zespół to jednowarstwowe Renthal diamond/waffle oraz dwu warstwowe manetki dual layer.

Nasza oferta to nie tylko manetki firmy Renthal, ale również manetki firmy Progrip. Posiadamy duży wybór modeli (twardości, kolorów, cross, quad) manetek obu firm. Zapraszamy do naszego sklepu motocyklowego w Rzgowie koło Łodzi lub do zakupów online na amracing.pl. Nie zapomnijcie trzymać kciuków za naszych zawodników AM Racing Team, do zobaczenia!

Skorzystaj z rabatów!