Off Road

AM RACING TEAM – RELACJA Z IMPREZY CROSS COUNTRY 2015 (CHEŁMNO)

0 51

W miniony weekend kolejnym przystankiem Mistrzostwa Polski oraz Pucharu Polski było dobrze znane i lubiane Chełmno, gdzie odbyła się 7 oraz 8 Runda Cross Country. Organizacja jak co roku na najwyższym poziomie. Mówimy tutaj o przygotowaniu trasy, terminowości startów oraz poziomie obsługi przy zapisach / zgłoszeniach. 

chelmno2015-pp-amracing2

Trasa została zmodyfikowana względem lat poprzednich, co zwiększyło widowiskowość oraz urozmaiciło zmagania zawodnikom. Dodatkową atrakcja zawodów było spotkanie z Rafałem Sonikiem zdobywcą pierwszego miejsca rajdu Dakar.

Zawodnicy AM Racing Team, z którym współpracujemy w tym sezonie, pokazują wyśmienitą formę, zdobywając wysokie noty:

Dariusz Popławski #544 – PP quad master – trzecie miejsce,
Paweł Szturomski #2 – MP senior 1 – pierwsze miejsce,
Michał Rybus #617 – MP senior 1 – piąte miejsce.

Paweł Szturomski #2

„Zawody w Chełmnie uważam za bardzo udane. Organizator imprezy spisał się świetnie, począwszy od biura zawodów poprzez świetnie przygotowana trasę, która zawierała wszystkie elementy motocrossu i enduro po oprawę zawodów – świetny, obeznany w temacie komentator Szymon Krupa. Oba dni wygrałem, choć nie było łatwo, ponieważ gonił mnie zaciekle kolega Paweł Czeszejko Sochacki z Kwidzyna( ksywa „wściekły pies” ), który musiał jednak uznać moja wyższość. Tempo było bardzo dobre i czasami było bardzo niebezpiecznie, bo wszystkim dokuczał wszechobecny kurz i mocno ograniczał widoczność, powodując w ten sposób miejscami jazdę na „krawędzi”. Przez ten kurz zmuszony byłem przebijać się na pozycję lidera, niejednokrotnie jadąc w ciemno ” na czuja „. Wszystko zakończyło się dobrze, czyli tak jak zakładałem bez głupich wywrotek i z kompletem punktów. Pozdrawiam i do zobaczenia za dwa tygodnie w Lidzbarku Warmińskim.”

Michał Rybus #617

„Zawody w Chełmnie w porównaniu z rokiem ubiegłym bardzo dobrze przygotowane – tor motocrossowy był wyrównany, polewany, pogoda dopisała i nie było deszczu, którego się spodziewaliśmy. Jedyne, do czego można mieć zarzuty to frekwencja zawodników. Pierwszego dnia po niezbyt udanym starcie musiałem gonić, udało mi się jechać w miarę szybkim równym tempem w rezultacie 4 miejsce i minuta straty do podium i dobre nastawienie na drugi dzień. Drugiego dnia tor mocno dziurawy i rozpoczęło się kurzyć widoczność momentami kilka metrów, od początku chciałem narzucić swoje tempo jazdy z dnia poprzedniego, ale niestety kurz na to nie pozwalał, do tego doszedł defekt motocykla (zerwane zęby w przedniej zębatce) na ostatnich dwóch okrążeniach i musiałem odpuścić, żeby dojechać do mety i w rezultacie 5 pozycja podczas dnia i 5 w generalce 2 dni. Spadłem na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej po 8 rundach. Podsumowując zawody całkiem udane, frajda z jazdy była. Trzeba teraz mocniej potrenować i dać gazu na następnej rundzie w Lidzbarku.”

Darek Popławski #544

„Jest to mój ulubiony tor i z chęcią jechałem na rundę. Moim zdaniem Chełmno ma wszystko, czyli trochę motocrossu oraz odcinków enduro. Trasa zmieniona, moim zdaniem ulepszona względem lat poprzednich. Pierwszego dnia dość spokojnie jechałem, lecz drugiego dnia jechało mi się lepiej, ponieważ poznałem lepiej trasę, co było widoczne w osiąganych czasach. Po dwóch dniach 3 miejsce w swojej klasie – nie mogę się doczekać na kolejną rundę w Lidzbarku.”

[FAG id=2089]

Skorzystaj z rabatów!