Aktualności z okolicy

Budowa tunelu w Ptak Fashion City

0 113

W Ptak Fashion City rozpoczęła się budowa tunelu. To strategiczna inwestycja holdingu PTAK, która umożliwi bezkolizyjne połączenie drogowe obiektów Miasta Mody znajdujących się po obu stronach drogi krajowej DK1 z Łodzi do Katowic.

Ptak Fashion City 2015 tunel

Nowy układ komunikacyjny ułatwi kupcom przemieszczanie się po Mieście Mody i w konsekwencji skróci przejazd pomiędzy obiektami PTAK Fashion City. Inwestycja będzie miała ogromny wpływ na rozwój strefy aktywności gospodarczej oraz na wzrost zainteresowania inwestorów lokowaniem w rejonie Rzgowa swojej działalności.

Odcinek tunelu osiągnie długość 200 metrów. Betonowa konstrukcja zagłębiona w ziemi przebiegać będzie pod drogą krajową nr 1. Do dyspozycji kierowców oddana zostanie jezdnia z dwoma pasami ruchu (każdy z nich o szerokości 3,5 m). Nie zabraknie specjalnego miejsca dla pieszych, dla których powstanie chodnik o ponad dwumetrowej szerokości.

Wjazd do tunelu usytuowany zostanie w pobliżu restauracji KFC. Wykonawcą inwestycji będzie firma MOSTY Łódź. Całkowity koszt prac i budowy tunelu pokryje firma PTAK S.A.

Skorzystaj z rabatów!