Działalność forum i portalu, Konkursy

FŁM ENCOUNTER #1 edycja – motocyklowa gra miejska nocą!

0 1073

ZAPRASZAMY NA PIERWSZĄ EDYCJĘ RAJDU MOTOCYKLOWEGO „FŁM ENCOUNTER”

flm_encounter_fb

Co to ten Encounter?

Encounter to system gier miejskich zbudowany w Rosji i na Białorusi przez Iwana Masliukowa oraz szeroką społeczność graczy i twórców gier. Pierwsza gra odbyła się w 2001 roku, obecnie w Encountera gra kilkaset tysięcy ludzi w kilkuset miastach na całym świecie (głównie na terenie byłego ZSRR). Gry Encounter opierają się na prostej i bardzo elastycznej mechanice, rozgrywka toczy się zazwyczaj nocą, często w trudno dostępnych czy wręcz niebezpiecznych miejscach.

Generalnie gra polega na tym, że gracze otrzymują zadania, misje do pokonania i przechodzą je w rzeczywistym świecie. Gra zaczyna się późnym wieczorem i trwa około 3-4 godziny. Wygrywa drużyna, która najszybciej wykona wszystkie misje, to znaczy znajdzie wszystkie zaszyfrowane punkty (około dziesięciu) i pierwsza przyjedzie na metę.

To tyle słowem wstępu, ponieważ nie możesz zbyt wiele wiedzieć. Poczytaj więcej o Encounterze na warszawskiej stronie gry (warsaw.en.cx).

Fabuła FŁM ENCOUNTER:

Spojrzał w niebo. Ciemne, ołowiane chmury kotłowały się nad jego głową. Z zadumy wyrwał go podmuch zimnego wiatru przedzierającego się przez poły cienkiej kurtki. „Cholerna złota polska jesień” – pomyślał. „Trzeba jechać dalej bo się ściemnia”. Trzasnął mocno drzwiami i po chwili pędził wąską leśną drogą. W radiu grał stary dobry blues. Marcin był zwykłym kurierem, ale w takich chwilach, jak tak czuł się jakby był znów na misji. Wzmożona czujność. Koncentracja. Zawsze próbował przewidzieć co się stanie. „Co do cholery.” Na horyzoncie migało wyraźne czerwone światło postawione na środku drogi. W tym momencie radio przerwało nadawanie programu i prowadzący audycję zachrypniętym głosem przeczytał lakoniczny komunikat. „Wprowadzono stan wyjątkowy dla miast wojewódzkich. Pełną kwarantanną zostały objęte: Warszawa, Kraków, Poznań i Łódź…”. TEGO nie mógł przewidzieć…

Czas: 30 września 2017 roku, start gry: 21.00 

Miejsce spotkania: Parking „Kaloryfer” w Łagiewnikach (zobacz mapkę tutaj)

Jak się zapisać na grę?

1. Załóż konto w systemie Encounter na domenie www.ldz.en.cx
2. Stwórz dwuosobową drużynę (po zalogowaniu wszystkich członków na stronę wybierz „moja drużyna”–>”utwórz nową drużynę”). Wymyśl dla niej nazwę. Przed nazwą drużyny wpisz [Rajd FŁM] dla łatwiejszej późniejszej identyfikacji.
3. Zgłoś udział w grze – opcja dostępna dopiero 3 dni przed rozpoczęciem gry!
4. Zapłać wpisowe w wysokości 30 zł od drużyny. Płatności przyjmuje sklep MetroRacing przy ul. Wrocławskiej 1 w Łodzi. Przy zgłoszeniu należy podać nazwę i skład zespołu oraz wypisać oświadczenie widoczne poniżej, bądź ewentualnie wydrukować je samodzielnie i dostarczyć na miejsce startu gry.

 

Zespoły, które pominą którykolwiek z powyższych punktów nie będą mogły wziąć udziału w grze.

 

Jak się przygotować?

  • Każda drużyna powinna mieć do dyspozycji motocykl – najlepiej zatankowany.
  • Do gry niezbędny jest telefon z dostępem do Internetu. Przynajmniej jeden na drużynę. Zadbajcie o niego i o jego baterię – będzie się zużywać szybko.
  • Bądźcie przygotowani na to, że możecie się nieco ubrudzić.
  • Weźcie KONIECZNIE latarki/czołówki i wszystko co może się przydać nocą w dziwnych miejscach

 

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  • Przede wszystkim o bezpieczeństwie własnym i pozostałych uczestników. W miejscach rozgrywki może być nieco bardziej niebezpiecznie niż na innych grach miejskich, dlatego szczególnie zwracajcie uwagę na to, co się dzieje wokół. Aby ukończyć grę nie trzeba wchodzić w żadne niebezpieczne miejsca, ani wykonywać żadnych nierozważnych akcji.
  • Prawo polskie obowiązuje dokładnie tak samo jak w każdym innym momencie życia. Kodeks Ruchu Drogowego również.
  • Zastrzegamy sobie prawo do odmówienia udziału w grze bez podania przyczyny.”

 

Dla najlepszych drużyn przygotowaliśmy mnóstwo nagród rzeczowych oraz bonów upominkowych. Pamiętaj – kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

Wzór oświadczenia widoczny jest poniżej lub możesz go pobrać tutaj.

[embeddoc url=”http://info.motocykle-lodz.pl/wp-content/uploads/2017/09/FLM_Encounter_oswiadczenie.pdf” download=”all” viewer=”google”]

Skorzystaj z rabatów!