Działalność forum i portalu

FŁM ENCOUNTER #2 edycja – motocyklowa gra miejska nocą!

0 323

ZAPRASZAMY NA DRUGĄ EDYCJĘ RAJDU MOTOCYKLOWEGO „FŁM ENCOUNTER”

Co to ten Encounter?

Encounter to system gier miejskich zbudowany w Rosji i na Białorusi przez Iwana Masliukowa oraz szeroką społeczność graczy i twórców gier. Pierwsza gra odbyła się w 2001 roku, obecnie w Encountera gra kilkaset tysięcy ludzi w kilkuset miastach na całym świecie (głównie na terenie byłego ZSRR). Gry Encounter opierają się na prostej i bardzo elastycznej mechanice, rozgrywka toczy się zazwyczaj nocą, często w trudno dostępnych czy wręcz niebezpiecznych miejscach.

Generalnie gra polega na tym, że gracze otrzymują zadania, misje do pokonania i przechodzą je w rzeczywistym świecie. Gra zaczyna się późnym wieczorem i trwa około 3-4 godziny. Wygrywa drużyna, która najszybciej wykona wszystkie misje, to znaczy znajdzie wszystkie zaszyfrowane punkty (około dziesięciu) i pierwsza przyjedzie na metę.

To tyle słowem wstępu, ponieważ nie możesz zbyt wiele wiedzieć. Poczytaj więcej o Encounterze na warszawskiej stronie gry (warsaw.en.cx).

Fabuła FŁM ENCOUNTER:

-Napije się pani ze mną? – spytał i postawił na blacie dwa pełne kieliszki. Szybko pokryły się szronem.
– Dziś nie piję. – odpowiedziała bez emocji i odsunęła kieliszek od siebie.
– To może wolałaby pani, żebym i ja nie pił?
– Jest mi to obojętne. Zależy mi tylko na szczepionkach. – powiedziała, cedząc każde słowo.
– To się da załatwić – powiedział rudy, niski gość, który pojawił się dosłownie znikąd, wyminął właściciela lokalu niczym pokraczny karaluch i stanął przed nią. – o ile przywiozłaś hajs.
– Nie przywiozłam i nie udawaj, że spodziewałeś się innej odpowiedzi – odpowiedziała nieco zbyt pewna siebie. Ale nie zauważył tego.
– I oczekujesz, że Ci je dam?
– Oczekuję wymiany przy świadkach. Moich świadkach i na moich zasadach.
– A jeśli się nie zgodzę?
– Zgodzisz. Potrzebujesz kasy, a wywołanie tej pandemii nic ci nie da. Rudy karzeł patrzył na nią z niechęcią i wiedział, że mimo właśnie rozłożonych kart tę rundę już przegrał. Wyciągnął telefon i wybrał numer.
– Juri – powiedział nie kryjąc złych zamiarów – ta chuda franca chce z nami negocjować, Przyjedziesz tu zaraz i… – urwał zdanie a krzywa twarz jeszcze bardziej mu zbrzydła, bezwiednie wychylił jej kieliszek – jaki kur… wypadek?……

Czas: 1 września 2018 roku, start gry: 20:30 

Miejsce spotkania: Zostanie podane przed startem gry, prosimy śledzić informacje tutaj.

Jak się zapisać na grę?

1. Jak najszybciej wyślij maila na adres ola@motocykle-lodz.pl o treści: „ Biorę udział. Mam drużynę. Imiona i nazwiska uczestników”

2. Załóż konto w systemie Encounter na domenie www.ldz.en.cx

3. Stwórz dwuosobową drużynę (po zalogowaniu wszystkich członków na stronę wybierz „moja drużyna”–>”utwórz nową drużynę”). Wymyśl dla niej nazwę. Przed nazwą drużyny wpisz [Rajd FŁM] dla łatwiejszej późniejszej identyfikacji.

4. Zgłoś udział w grze – opcja dostępna tuż przed rozpoczęciem gry!

5. Zapłać wpisowe w wysokości 20 zł od osoby startującej. Płatności należy uiścić w miejscu rozpoczęcia gry w trakcie zapisywania się i oddawania oświadczenia. Przy zgłoszeniu należy podać nazwę i skład zespołu oraz wypisać oświadczenie widoczne w załączniku, bądź ewentualnie wydrukować je samodzielnie i dostarczyć na miejsce startu gry.

 

Zespoły, które pominą którykolwiek z powyższych punktów nie będą mogły wziąć udziału w grze. Ilość drużyn jest ograniczona. Jeżeli uczestnicy nie zgłoszą chęci udziału w grze poprzez mail mogą nie móc wziąć udziału w grze.

 

Jak się przygotować?

  • Każda drużyna powinna mieć do dyspozycji motocykl – najlepiej zatankowany.
  • Do gry niezbędny jest telefon z dostępem do Internetu. Przynajmniej jeden na drużynę. Zadbajcie o niego i o jego baterię – będzie się zużywać szybko.
  • Bądźcie przygotowani na to, że możecie się nieco ubrudzić.
  • Weźcie KONIECZNIE latarki/czołówki i wszystko co może się przydać nocą w dziwnych miejscach

 

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  • Przede wszystkim o bezpieczeństwie własnym i pozostałych uczestników. W miejscach rozgrywki może być nieco bardziej niebezpiecznie niż na innych grach miejskich, dlatego szczególnie zwracajcie uwagę na to, co się dzieje wokół. Aby ukończyć grę nie trzeba wchodzić w żadne niebezpieczne miejsca, ani wykonywać żadnych nierozważnych akcji.
  • Prawo polskie obowiązuje dokładnie tak samo jak w każdym innym momencie życia. Kodeks Ruchu Drogowego również.
  • Zastrzegamy sobie prawo do odmówienia udziału w grze bez podania przyczyny.”

 

Pamiętaj – kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

 Wzór oświadczenia widoczny jest poniżej lub możesz go pobrać tutaj.

Skorzystaj z rabatów!