Relacje

Fotorelacja z Kulikowiska 19.04.2015 – WORD MARATOŃSKA

0 481

W ubiegłą niedzielę odwiedziliśmy teren Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i sprawdziliśmy, jak wygląda szkolenie poświęcone technice jazdy na motocyklu prowadzone przez instruktorów szkoły Kulikowisko.

Kulikowisko 2015 Łódź Szkolenie motocyklowe

W dniu szkolenia temperatura rano oscylowała w granicach 5-7*C, co zapewne zniechęciło kilka osób do uczestnictwa. Na całe szczęście grupa najwytrwalszych nie odpuściła i już o 9:30 pojawiło się 8 osób na placyku, a później dołączyli także spóźnialscy. Przegląd ciśnienia w oponach, krótka teoria poruszania się po obiekcie i ruszył pierwszy blok szkoleniowy.

Program szkolenia:
– ergonomia na motocyklu: postawa i dosiad, regulacje klamek, dźwigni, etc.
– manewry z prędkością poniżej progu równowagi
– jazda z pasażerem (dla wcześniej zgłoszonych par)
– patrzenie peryferyjne
– martwy ciąg
– hamowanie awaryjne.

Koszt szkolenia:
150 zł – cena obejmuje szkolenie oraz poczęstunek.

Początkowe ćwiczenia nie należały do najtrudniejszych, ale z każdą godziną poprzeczka stawiana była coraz wyżej i uczestnikom zaczęło się robić cieplej. Nie wiem, czy ze stresu, czy dostali wycisk, ale poprawa była widoczna z każdym kolejnym manewrem :)

Przed każdym zadaniem, instruktorzy robili krótką przerwę i tłumaczyli, jak motocykliści powinni podejść do wykonania ćwiczenia, począwszy od ułożenia palców na klamkach, kończąc na odpowiednim ułożeniu głowy i patrzenia się „tam, gdzie chcemy pojechać”. Ciekawostką było dla mnie zadanie, w którym uczestnicy pchali motocykl-motocyklem, ale przyznam, że w kryzysowych sytuacjach na drodze wiedza zdobyta podczas tego gimnastykowania się jest absolutnie bezcenna!

Podziękowania za organizację należą się dla Roberta Chmielewskiego – właściciela Szkoły Kierowców Turbo. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto wziąć udział w takim szkoleniu, zachęcam do zapoznania się z opiniami na Forum Łódzkich Motocyklistów – a trzy z nich zamieszczam poniżej:

 • +

  Wojtek (ksywka na forum - WojtasLDZ)

  Było ekstra , chcę więcej. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne , ale mnie to pchanie ani nie szło , ani się bezpieczny nie czułem. Ważne że jak coś się przytrafi to technikę znam. Ćwiczenia fajne i można sobie od czasu do czasu podjechać na market i popróbować.
  Dziękuje wszystkim i pozdrawiam 😉

 • +

  Krzysiek (ksywka na forum - Salat)

  Podziękowania dla Roberta i Tomka za zoganizowanie szkolenia, dobrze jest na początku sezonu dowiedzieć się jak wiele jeszcze się nie wie i nie umie.
  Pchanie motocykla motocyklem było niesamowite :)

 • +

  Zenek (ksywka na forum - Zino)

  Bardzo dużo się dowiedziałem na szkoleniu.Niestety smutna prawda wyszła na jaw,jak jeszcze wiele mam do ogarnięcia.Slalom z wykorzystaniem martwego ciągu bardzo mi się podobał i nie najgorzej mi szło,natomiast p…a podkowa doprowadzała mnie i yadzkę do wrzenia płynów.Jednak po kilku żałosnych próbach okazało się,że i sportem da się to wykonać. Najbardziej widowiskowe chyba było pchanie motocykla innym motocyklem.Ogólnie jestem zadowolony,kolejny mały kroczek…
  Pozdrawiam wszystkich-dzięki za dobrą i pożyteczną zabawę.

Zdjęcia możecie obejrzeć w odnośniku na dole tego wpisu zaś przypominam, że posiadanie aparatu i obiektywu nie czynią mnie fotografem, więc ze szczyptą dystansu proszę podejść do ich jakości. Spotkanie odbyło się w Łodzi, na placu WORD w Łodzi przy ul. Maratońskiej 102A w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 10:00 i potrwało do 15:00 z krótkimi przerwami.

galeria_zdjec_zobacz polub_fb_motomik3erwfds

Wymagania wobec uczestników:
Sprawny motocykl z ważnymi badaniami technicznymi i ubezpieczeniem OC i NNW, kompletny strój motocyklowy oraz dobre samopoczucie i motoryka.

Szkolenia prowadzą instruktorzy z państwowymi uprawnieniami do doskonalenia techniki jazdy, wpisani na listę instruktorów Wojewody Mazowieckiego: Tomasz Kulik, Jarosław Galarski, Mariusz Palichleb, Artur Jeżak.

Skorzystaj z rabatów!