Off Road, Relacje

I Runda MOŁ Cross Country na torze w Strykowie za nami !

0 169

Jak co roku pierwsza runda Cross Country rozegrała się na torze w Strykowie. Pogoda w ostatni weekend marca raczej nie rozpieszczała wysoką temperaturą. Na szczęście nie padało, dzięki czemu na torze panowały naprawdę dobre warunki. Na starcie stanęło ponad 100 zawodników na motocyklach oraz 11 zawodników na quadach. Ładny wynik jak na pierwsze zawody w sezonie! Widać, że po zimie pozostał duży niedosyt jazdy, a chętnych w naszym województwie na jazdę offroadową nie brakuje.

I Runda MOŁ Cross Country na torze w Strykowie

Pierwszy wyścig, który rozpoczął się o godzinie 11:00 to start Juniorów, czyli motocykle w klasie MX65 i MX85. Tutaj podium padło łupem młodego zawodnika ŁKM – Kuby Pawłowskiego, który przez całe zawody utrzymywał prowadzenie. Z lekkim poślizgiem po godzinie 12 ruszyła klasa Quadów. Po półtora godzinnym wyścigu na mecie jako pierwszy stawił się Łukasz Lewy z Łaskawiec Rally Team. W okolicach godziny 14 nadeszła pora na najliczniejszą grupę motocyklową, gdzie zawodnicy startowali w klasach: licencja A, licencja B, licencja C, Masters i Amator.

Klasa Amator jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że pozwala wystartować w zawodach każdej chętnej osobie, która nie posiada licencji PZM. W klasie A, jak i w trakcie całego wyścigu bezkonkurencyjny był Krzysztof Jarmuż, który zameldował się na mecie z najlepszym czasem i największą ilością przejechanych okrążeń. Dało mu to nie tylko zwycięstwo w grupie, ale też nagrodę w postaci Pucharu Przechodniego im. Kazimierza Witczaka. W licencji B zwycięstwo przypadło Karolowi Gawłowi na Hondzie, a wśród zawodników z licencją C pierwszy był Konrad Skórniewski z klubu MKS Tryb Częstochowa. Tutaj dość wyrównana walka toczyła się pomiędzy Skórniewskim a Arkadiuszem Włodarczykiem z Enduro Team Centrum Łódź. Zawodnik częstochowskiego klubu wygrał z Łodzianinem dosłownie 4 sekundami przewagi.

W klasie Masters najszybszy był Paweł Karliński jadący na KTM-ie z KM Cross Team Stare Babice. Natomiast w amatorach zupełnie profesjonalnym wynikiem popisał się Wojciech Krepes na Yamasze, z którą dojechał jako pierwszy.

I Runda MOŁ Cross Country na torze w Strykowie

Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w wyścigu i udało im się dojechać do mety. Półtorej godziny jazdy potrafi dać w kość nawet najwytrwalszym riderom tym bardziej, gdy liczy się czas. Tor w Strykowie również charakteryzuje się swoją specyfiką – hopki z wysokimi podjazdami, które mocno biją do góry oraz koleiny i ciasne zakręty potrafią sprawić trudność niejednemu zawodnikowi. Runda w Strykowie jak co roku otwiera sezon zmagań w Cross Country.

Informacje o kolejnych wyścigach niebawem się pojawią, a już w świąteczny poniedziałek (6 kwietnia) możecie poddać swoje doświadczenie licznym testom na całkowicie amatorskiej imprezie off-roadowej w Pożdżenicach!

I Runda MOŁ Cross Country na torze w Strykowie

Nasz zaprzyjaźniony motocyklista z Konstantynowa Łódzkiego również uczestniczył w pierwszej rundzie eliminacji Łódzkiego Cross Country, ale jak relacjonuje nie wszystko poszło po jego myśli:

Tym razem nie udało mi się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu. Dzięki dobremu startowi i szybkiej jeździe zająłem drugie miejsce w pierwszej części wyścigu, ale  niemiłe spotkanie z dużym kamieniem leżącym za jednym z zakrętów wysadziło mnie z siodła niestety.

Upadek był dość poważny, urwałem pompę sprzęgła, a kierownica skręciła się w mocowaniu tak, że aż prawie oparła się o bak. Długa naprawa w depo sprawiła, że mogłem zapomnieć o dobrej pozycji. Finalnie ukończyłem inauguracyjną rundę CC na 7 miejscu w klasie Open C.

Udało się zgromadzić trochę punktów do klasyfikacji sezonu. Bardzo się ciesze, że mogłem reprezentować barwy klubu EnduroTeamCentrum Łódź, Prezes Jacek Dębski stanął na wysokości zadania- organizacja, jak i wsparcie było prima sort!

Jeszcze raz gratuluje świetnej pozycji koledze z klubu Aro Czen !! Gratuluję również wszystkim, którzy dotarli do mety i osiągali wyznaczone przez siebie cele! Do zobaczenia na następnych zawodach – Kamil Wojciechowski.”

  • +

    Kim jest Kamil Wojciechowski?

    Kamil to zapalony motocyklista i wielbiciel jazdy w terenie. Możecie go spotkać wszędzie tam, gdzie toczy się rywalizacja na motocyklach terenowych. Cyklicznie będzie dostarczał Wam świeże porcje aktualności ze świata motocrossu i enduro.

Skorzystaj z rabatów!