Sport

MOTOGP: JAPOŃSKA CHWILA PRAWDY

0 16

Grand Prix Japonii może w ten weekend wyłonić dwóch pierwszych motocyklowych mistrzów świata tego sezonu, a rywalizację w MotoGP wprowadzić w decydującą fazę. Johann Zarco i Danny Kent jadą po tytuły w mniejszych kategoriach, podczas gdy Valentino Rossi ucieka kontuzjowanym rywalom w królewskiej klasie.

Rossi, który wygrał cztery tegoroczne wyścigi i tylko raz finiszował poza podium, w klasyfikacji generalnej wyprzedza zespołowego kolegę z fabrycznej ekipy Yamahy, Hiszpana Jorge Lorenzo, o zaledwie czternaście punktów na sto możliwych jeszcze do zdobycia. Zawodnik z Majorki triumfował sześć razy, ale ma też na swoim koncie kilka problematycznych i pechowych startów.

Podobnie wygląda sytuacja trzeciego w tabeli Marca Marqueza. Obrońca tytułu jest momentami piekielnie szybki; w końcu cztery razy stawał w tym roku na szczycie podium. Sęk w tym, że przez problemy z nerwowym silnikiem swojej Hondy i gorącą głowę aż pięć razy nie dojeżdżał do mety. Ostatnią wywrotką, przed własnymi kibicami w Aragonii, podopieczny HRC praktycznie stracił szansę sięgnięcie po trzecie mistrzostwo z rzędu. Jeśli w niedzielę nie ukończy wyścigu w Japonii na pierwszym lub drugim miejscu (wówczas koniecznie przed Rossim) straci nawet matematyczne szanse.

Skorzystaj z rabatów!