[Archiwum] zapowiedzi imprez

Moto piknik w Ptak Outlet 06.06.2015

0 483

ptak-outlet-piknik2ew

Policyjne Miasteczko Drogowe, płyta testowa do doskonalenia jazdy, Moto-miasteczko z elektrycznymi samochodami, tor zręcznościowy i konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji, jakie 31 maja czekają dużych i małych fanów motoryzacji w Ptak Fashion City podczas Motopikniku organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji R46 z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

UCZ SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

31 maja w Ptak Fashion City na placu parkingowym przy Ptak Outlet odbędzie się Motopiknik. Przestrzeń imprezy podzielona zostanie na 4 specjalne sektory. Każdy z nich dedykowany będzie poszczególnym grupom odbiorców, zdefiniowanym według ich wieku i kompetencji motoryzacyjnych. Organizatorzy przedsięwzięcia za cel stawiają sobie popularyzację bezpieczeństwa na drogach oraz edukację motoryzacyjną dzieci
i dorosłych.

ATRAKCJE Z WERWĄ DLA MAŁYCH

Motopiknik z okazji Dnia Dziecka upłynie najmłodszym pod znakiem licznych atrakcji, gier i konkursów z cennymi nagrodami. W Policyjnym Miasteczku Drogowym i Namiocie Ratownictwa Drogowego Straży Pożarnej odbędą się specjalne pokazy. Zabawę pełną atrakcji zapewni strefa zabawek motoryzacyjnych oraz Moto-miasteczko z pojazdami elektrycznymi i specjalnym torem wyścigowym.

Z kolei rodzice będą mieli okazję uczestniczyć w pokazach montażu i użytkowania fotelików samochodowych; dowiedzą się również o nowych przepisach drogowych i zasadach ratownictwa drogowego. Nie zabraknie namiotu z łakociami i strefy wypoczynku. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będą wykwalifikowani animatorzy.

REFLEKS, OPANOWANIE I MOC POD MASKĄ!

W kolejnej strefie odbędzie się konkurs zręczności kierowców. W rywalizacji udział weźmie kilkudziesięciu uczestników (zapisy potrwają w godzinach 9:00–10:00). Załogi zawalczą o puchar Ptak Fashion City. W strefie konkursów amatorskich odwiedzający będą mieli możliwość doskonalenia jazdy pod okiem fachowców. Jazda zręcznościowa z pomiarem czasu zweryfikuje sprawność kierowców w zakresie umiejętności prowadzenia auta oraz zachowań awaryjnych.

Ostatnia, wyznaczona przez Organizatorów strefa, to płyta z pojazdami doposażonymi w konstrukcje testujące sprawność kierowców. Na torze zręcznościowym do dyspozycji odwiedzających oddane zostaną samochody z chronometrażem, trolejem (symulatorem poślizgu) oraz talerzem Stewarta, doskonalącymi manewry i technikę jazdy. Dzięki mobilnej platformie widokowej imprezę oglądać będzie można z wysokości 4, 8 i 10 metrów.

DZIEŃ DLA MOTOCYKLISTÓW – 6 CZERWCA

Organizatorzy zapowiadają drugą część Motopikniku, która odbędzie się 6 czerwca – tym razem z motocyklami w roli głównej. Grupa Killing The Streets przeprowadzi show na najwyższym poziomie, a Swoją strefę motocyklową przygotuję również Forum Łódzkich Motocyklistów. Nie zabraknie atrakcji, pokazów jednośladów i konkursów sprawnościowych dla kierowców.

Skorzystaj z rabatów!