Sport

MOTOGP: KWALIFIKACJE DO GP AUSTRALII

0 1

Już pierwsze próby na torze zapowiadają emocjonujący weekend w Australii. Od 1 w nocy pokażemy 3. i 4. sesję treningową oraz – rozpoczynające się nad ranem polskiego czasu – kwalifikacje.

Piątkowy poranek upłynął pod znakiem dość niskiej temperatury i przelotnych opadów deszczu, które kilka minut przed końcem treningu skutecznie przegoniły zawodników do zespołowych garaży. Najszybszy był co prawda Jorge Lorenzo, ale nie miało to większego znaczenia. Popołudniu, przy lepszej pogodzie, wszyscy poprawili swoje rezultaty, a Marquez zakończył dzień z czasem o siedem dziesiątych sekundy lepszym, niż poranny wynik Lorenzo.

To jednak zawodnik z Majorki był górą przez większość drugiej sesji, a rywal z Repsol Hondy zepchnął go na drugą pozycję dopiero w ostatnich minutach, które bardziej niż trening wolny, przypominały sesję kwalifikacyjną. Zdając sobie sprawę z potencjalnie gorszych warunków w sobotę rano, wszyscy chcieli już w piątek zapewnić sobie bezpośredni awans do drugiej części czasówki, stąd ostateczne wyniki są nieco mylące.

Skorzystaj z rabatów!