Sport

MOTOGP: SENSACJA W ITALII – OBEJRZYJ WYŚCIG NA ŻYWO!

0 56

Chyba nikt nie spodziewał się, że sobota na torze Mugello będzie aż tak dramatyczna i zaskakująca. Podczas gdy pole position do wyścigu o Grand Prix Włoch zgarnął kontuzjowany Andrea Iannone na Ducati, w drugiej części kwalifikacji w ogóle nie wziął udziału obrońca tytułu Marc Marquez.

marquez2015-italia-3erwd

Zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu miał w sobotę pecha od samego rana. Hiszpan popełnił taktyczny błąd podczas porannej, trzeciej sesji treningowej, skupiając się na ustawieniach elektroniki i jeżdżąc na zużytych oponach. Podczas gdy rywale poprawili czasy na nowym ogumieniu, obrońca tytułu rzutem na taśmę wypadł z pierwszej dziesiątki i o awans do drugiej części kwalifikacji musiał walczyć w sesji Q1.

Chwilę przed jej rozpoczęciem zawodnik Repsol Hondy przewrócił się niegroźnie podczas czwartego treningu wolnego. W jego drugiej maszynie pojawił się następnie problem z przyczepnością tylnej opony. Marquez był na tyle pewny siebie, że mimo wszystko na Q1 zaplanował wyjazd na zaledwie jednym komplecie ogumienia. Z powodu problemów z przyczepnością Hiszpan wrócił do zespołowego garażu, ale nie miał już czasu, aby raz jeszcze wyjechać na tor.

Niedzielne wyścigi Moto3, Moto2 i MotoGP można oglądać za darmo na polsatsport.pl – sprawdź!

Skorzystaj z rabatów!