Aktualności z okolicy

Nowa droga rowerowa przy hali sportowej zostanie rozebrana

0 91

Droga rowerowa na al. Politechniki w Łodzi zostanie częściowo rozebrana, ponieważ trzeba położyć pod nią kabel doprowadzający prąd do skrzyżowania al. Politechniki z ul. Wołową. Chodzi o 100-metrowy odcinek niedawno położonego asfaltu.

hala-sportowa-rowerye3wqds

Droga rowerowa na al. Politechniki w Łodzi zostanie częściowo rozebrana. Droga ma łączną długość 3150 metrów, została zbudowana jesienią 2014 roku. Koszt wyniósł 3,3 ml zł. Na wysokości Hali Sportowej rozebrany zostanie 100-metrowy odcinek, pod którym należy położyć kabel doprowadzający prąd do skrzyżowania al. Politechniki z ul. Wołową.

„To zupełnie bez sensu. Przecież niedawno asfalt był układany” – mówił jeden z łodzian, pracujący w pobliżu al. Politechniki.

Rozebranie 100-metrów drogi rowerowej będzie kosztować ok. 100 tys. zł. Piotr Grabowski z ZdiT tłumaczył, że zostawienie takiego odcinka podczas budowy całej drogi nie było możliwe, ze względów technicznych :

„Trudno sobie wyobrazić, by maszyna, która układa asfalt, zostawiała nagle przerwę i jechała układać asfalt dalej” – mówił.

Po drugiej stronie ulicy droga rowerowa zostanie zbudowana w ramach prac budowlanych związanych z powstawaniem Sukcesji.

Rozbiórka dobre drogi rowerowej na al. Politechniki nie jest jedynym takim przypadkiem w Łodzi. Na ul. Rokicińskiej zdarto drogę rowerową o wysokim standardzie, która powstała dwa lata wcześniej, z powodu budowy estakady.

Mimo to, Hubert Barański z Rowerowej Łodzi uważa, że rozkopywanie nowych dróg rowerowych nie jest największym utrudnieniem dla rowerzystów:

„Większym problemem jest zamykanie dróg rowerowych na czas remontu i niewyznaczanie dla cyklistów objazdów” – mówił.

Skorzystaj z rabatów!