[Archiwum] zapowiedzi imprez

Rozpoczęcie sezonu w Licheniu 25.04.2015

0 61

II Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia w Licheniu. Tego dnia do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przyjadą właściciele jednośladów oraz pojazdów zabytkowych, aby u progu nowego sezonu motorowego prosić Licheńską Panią o bezpieczną jazdę i rozwagę podczas tegorocznych podróży swoimi pojazdami.
Wzorem ubiegłego roku, miłośnicy motocykli gromadzić się będą na parkingu znajdującym się przy ul. Toruńskiej (tzw. lotnisko) od godziny 9:00. Stare i zabytkowe auta będzie można natomiast podziwiać tuż przy bazylice, na wewnętrznym parkingu, znajdującym się od północnej strony świątyni.

O godz. 12:00 motocykliści wezmą udział w Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Po zakończeniu Eucharystii księża marianie, opiekunowie licheńskiego wzgórza, udadzą się na wspomniane parkingi, aby pobłogosławić pojazdy. „Licheń jest miejscem, do którego każdego roku przybywa niemalże milion pielgrzymów. Są wśród nich osoby, które przyjeżdżają zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Do tego drugiego grona możemy zaliczyć motocyklistów, którzy pragną zawierzyć się Matce Bożej na początku sezonu motocyklowego, by móc rozważnie korzystać z dróg, nie stwarzając zagrożenia dla innych” – powiedział Robert Adamczyk z biura prasowego licheńskiego Sanktuarium.

Po błogosławieństwie wszystkie pojazdy wezmą udział w uroczystej paradzie ulicami Lichenia. Organizatorem II Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Licheniu jest klub motocyklowy Knight Riders z Łodzi.

Skorzystaj z rabatów!