Działalność forum i portalu

Szykuje się duża aktualizacja forum – jeszcze w maju!

0 383

Jak sami wiecie Forum Łódzkich Motocyklistów, to darmowa i otwarta platforma dyskusyjna dla motocyklistów i fanów jednośladów. Od kilku lat wygląda w niezmienionej formie, więc najwyższa pora na poważną aktualizację. Nie uważacie?

Minęło trochę czasu od 2011 roku. Zdążyło się przewinąć mnóstwo modyfikacji, dodatków i modułów ułatwiających codziennie użytkowanie forum, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Portal społecznościowy Facebook idzie z każdym dniem do przodu, wprowadza wewnętrzne poprawki bezpieczeństwa, a nasz aktualny skrypt zaczyna sobie powoli z tym nie radzić, przez co wielu użytkowników zgłosiło problem z zalogowaniem się na forum. Do dziś nie został on rozwiązany, ponieważ licencjodawca nie wspiera już naszego skryptu = end of support. Coś na wzór Windows XP – niby wszystko działa, ale jednak pewne aplikacje odmawiają współpracy.

Sytuacja jest podobna w kwestii ciągłych zmian u wujka Google. Niedługo protokół http odejdzie do lamusa, a standardem będzie szyfrowany https – zresztą wystarczy spojrzeć na adresy stron w najpopularniejszej przeglądarce internetowej Google Chrome. Nasze forum widniej jako witryna „niebezpieczna” co sugeruje użytkownikom, że ich dane nie są zabezpieczone przed niepowołanymi ludźmi. Tak oczywiście nie jest, ale chcemy zachować pełną transparentność i zgodność z dzisiejszym standardem.

Poza tym? Zdecydowanie komputer osobisty jest dla wielu z nas już dodatkowym urządzeniem, gdzie prym wiedzie współczesny smartfon. Aktualna wersja mobilna forum została przez ponad 5 lat działalności udoskonalana tylko dwukrotnie, z czego to były głównie poprawki bezpieczeństwa i małe wizualne zmiany. Przydałby się nowy image, prawda? – Według statystyk, ponad 41% użytkowników naszego forum loguje się z telefonu w ciągu dnia! Wieczorem wynik delikatnie spada na rzecz przesiadki na domowe komputery, ale tendencja pozostaje rosnąca.

Dodatkowo poza modyfikacjami, które przyspieszą i ułatwią korzystanie z platformy dyskusyjnej możecie spodziewać się kilku przydatnych udogodnień takich jak np. modułu z pogodą na terenie Łodzi czy specjalnej aplikacji do tworzenia tras z podróży motocyklowych, którą będą mogli pobrać inni użytkownicy na swoją nawigację i pojechać Waszym śladem. Wieloletnie zgłoszenia, sugestie i uwagi zostaną również uwzględnione w przebudowie skryptu w bardzo dużej części, więc pytanie, czy będzie jeszcze lepiej niż dotychczas? Bezapelacyjnie!

pages[1]

Kiedy nastąpi aktualizacja forum? Maksymalnie do końca maja bieżącego roku. Zatem jeśli bez zapowiedzi, komunikatu czy wiadomości Forum Łódzkich Motocyklistów przestanie funkcjonować na 48 godzin to wiedz, że to jest ten dzień. Jednakże te wszystkie zapowiedzi, imprezy motocyklowe, szkolenia, udogodnienia i wszystko, co związane z jednośladami i prowadzeniem forum, nie byłoby możliwe bez Waszego wsparcia, naszych partnerów forum i zaangażowania Członków Stowarzyszenia Łódzkich Motocyklistów! Dzięki każdej dodatkowej złotówce, każdemu uściskowi dłoni i spotkaniom ta motywacja do działań jest na stałym, wysokim poziomie, a chyba o to chodzi, aby komuś się chciało ciągnąć ten wagon?

3majcie się, Suchy

Skorzystaj z rabatów!